Para kulelerinde asıl cevaplanması gereken soru! Paranın kaynağı neresi?

   HABER7

Türkiye, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun şirketi ve belediyedeki görevleri dolayısıyla direkt bağlantılı isimlerin başrolünde olduğu CHP’lilerin şaibeli para sayma görüntüleri gündemdeki yerini koruyor. Her geçen gün yeni bir detayın daha ortaya çıktığı skandalda şimdi akıllara gelen soru ise “Paranın kaynağı neresi?”

İMAMOĞLU’NUN EN YAKINLARI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun kasası olarak bilinen İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş, İmamoğlu İnşaat’ın Genel Müdürü Tuncay Yılmaz, CHP eski İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas‘ın da aralarında olduğu isimlerin 2019 yılına ait önce balya balya paraları, sonra ise euroları saydığı ve kule yaptığı görüntüler ortaya çıktı. 

GÖRÜNTÜLER YAYILDI FARKLI AÇIKLAMALAR GELDİ

CHP’lilerin bir avukatın ofisinde çekildiği iddia edilen para sayma görüntülerinin sosyal medyada yayılmasının ardından seçime kısa bir süre kalması sebebiyle CHP panikledi. CHP İstanbul İl Başkanlığı bir açıklama yayınlayarak görüntülerdeki paraların bağış yoluyla elde edildiğini, partinin İstanbul il başkanlığı binasının alımı için kullanıldığını öne sürdü. 

CHP’nin il binasının alımında görevli avukat Mustafa Kemal Çiçek ise partinin tersinde bir açıklama yaparak 30 milyon TL üstü bir tutarın Genel Merkez eliyle kalanın da hazine yardımıyla ödendiğini belirtip işlemlerin banka üzerinden yapıldığını söyledi. 

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ise İmamoğlu’nun kasası Fatih Keleş‘in balyalarca para sayma görüntülerini savunurken paranın kayıt dışı olduğunu itiraf etti. Çelik sayılan paralar için “Banka yoluyla değil de elden makbuz karşılığı bağış yapmak isteyen iş insanları olabiliyor.” açıklamasında bulundu.

PARANIN KAYNAĞI NERESİ?

Skandalın patlak vermesi üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Fatih Keleş, savcılık ifadesinde paraların o dönem Beylikdüzü İlçe Başkanı olan CHP İstanbul Milletvekili Turan Taşkın Özer tarafından verildiğini açıkladı. Keleş, kendisinin ise verilen paraların taşınmasına yardım ettiğini söyledi.

CHP’lilerin saydığı kuleler haline getirilen 15 milyon 510 bin liranın O dönem Beylikdüzü İlçe Başkanı olan CHP İstanbul Milletvekili Turan Taşkın Özer tarafından getirildiğinin ortaya çıkmasının ardından akıllara paranın kaynağının neresi olduğu sorusu geldi. Paraları CHP’li isimlere getiren CHP İstanbul Milletvekili Turan Taşkın Özer‘in paraları kimden ve nereden alıp getirdiğini açıklayıp açıklamayacağı merak konusu oldu. 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x