Mansur Yavaş masasındaki anket sonucunu açıkladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sonuncusu dün eline ulaşan ankette oy oranının yüzde 60’lara yükseldiğini açıkladı.

Gazeteci İsmail Küçükkaya’nın “Yeni Bir Sabah” programında açıklamalarda bulunan Yavaş, Küçükkaya’nın “oy oranınızın yüzde 60’lara çıktığı söyleniyor” demesine, “Son iki anket geldi biri dün geldi, o civarda anketlerimiz” diye yanıt verdi.

‘TEMSİLDE BİR ADALETSİZLİK VAR’

“Ancak söyle bir durum var yaptığımız simülasyon göre ilçe belediyelerinden daha fazla belediye kazanmazsak bu oy oranlarına rağmen biz azınlıkta kalıyoruz” diyen Yavaş, “2014’te ben şehir merkezinde ben 80 bin oy önceydim ama buna rağmen 28 meclis üyesi çıkarttık. 2019’da seçimi kazandık 148 meclis üyesinde sayımız toplam 40 kişiyle. Dolayısıyla bu temsilde bir adaletsizlik var” diye tepki gösterdi.

‘LONDRA’DA EV ALDI’ İDDİASINA YANIT

Yavaş, Londra’da evi olduğu iddiasına ilişkin olarak da, “Kızım oraya çalışmaya gitti. Türkiye’de iş bulamadığı için gitti. Uzun yıllardır kiradaydı. Ben 2020 yılında kredi çektim bir miktar kendisine gönderdim, o da mortgagela ev aldı. Bunu döndürüp döndürüp Mansur Yavaş’ın Londra’da evi var diyorlar. Merkezde de değil 35 kilometre dışarısında” açıklaması yaptı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x