Dikkat: OKX Ventures Alanında İlk Olan O Altcoin’e Yatırım Yaptı!

OKX Ventures, altcoin projesi Bitlayer’a stratejik bir yatırım yaptığını duyurdu. Bitlayer, Taproot ve BitVM teknolojilerinin benimsenmesi için çalışıyor. OKX, Bitlayer için Runes ve Ordinals gibi benzer bir büyüme öngörüyor.

OKX, BitLayer Labs ile stratejik ortaklığını duyurdu

Kripto borsası OKX’in girişim kolu olan OKX Ventures, Bitlayer’a stratejik bir yatırım yaptığını duyurdu. BitVM tabanlı ilk Bitcoin güvenlik eşdeğeri Layer 2’dir. Bitlayer, Taproot ve BitVM teknolojilerine dayanıyor. Proje, finansal uygulamaları güvenli bir şekilde ele almak için Discreet Log Contract (DLC) çerçevesiyle Bitcoin ağının işlem kapasitesini ölçeklendirmeyi amaçlıyor. Konuya ilişkin olarak OKX Ventures, şu açıklamayı yaptı:

Bitcoin, kullanıcı gizliliğini korumak için ademi merkeziyetçilik, güvensizlik ve takma ad etrafında tasarlanan geliştirme felsefesi sayesinde güven kazandı. OKX Ventures, geçmiş yatırım portföylerinde özellikle dikey, yatay, içe doğru ve katmanlı ölçeklendirme yoluyla Bitcoin ölçeklendirmesini destekliyo.

Altcoin Bitlayer, kurduğu ortaklıklarla büyümeye devam ediyor!

Bitlayer, Bitcoin ağının işlem kapasitesini ölçeklendirirken Taproot ve BitVM teknolojilerinin benimsenmesi için bastırdı. Altcoin, Bitcoin Layer 2’deki iki ana zorluğu çözüyor. Bunlar, L1 doğrulama ve güvenilir bir köprü. Bitlayer Mainnet V1’in piyasaya sürülmesinden bu yana geçen ay 179.600 dolar ücret topladı. Ayrıca, Bitlayer ile Bitcoin/EVM Blockchain’ler gibi diğer Katman 1 Blockchain’ler arasında birden fazla köprüyü destekledi.

Bu arada Bitlayer, Bitcoin ekosisteminde birden fazla projeyle ortaklık kurdu ve büyümeye devam ediyor. Kısa süre önce piyasaya sürülmesinden bu yana %41,8 artışla 94,55 milyon dolarlık toplam kilitli değere (TVL) ulaştı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere altcoin, 8 Mayıs’ta Bitlayer Lucky Helmet Minting’i duyurdu.

OKX token listeleme süreci güncellemesini yayınladı

Önde gelen kripto borsası OKX bugün, token listeleme süreci hakkında daha fazla bilgi verdi. Böylece borsa, müşterilerden ve topluluk üyelerinden gelen geri bildirimlere yanıt vermiş oldu. İnsanlar, bazı yüksek riskli tokenlerin yakın zamanda listelenmesinin ardından hayal kırıklıklarını dile getirdi. OKX, “ele almak istediği ana geri bildirimin, varlıkların bir kullanıcının ikamet ettiği ülkede satın alınması, satılması veya ticaretinin yapılması için geçen süre olduğunu” söyledi.

Kripto borsası, tüm listelerin listeleme ekibi tarafından kapsamlı bir inceleme sürecinden geçtiğini belirtti. Ayrıca, yerel yasalara tabi olduğunu kaydetti. OKX, Runes ve Ordinals gibi Bitlayer için de benzer bir büyüme öngörüyor. Bu, 11,39 milyondan fazla aktif Bitcoin kullanıcısının Bitcoin ağında etkileşime girmesiyle toplam ücretlerde yaklaşık 418 milyon dolara denk geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x